Kdo jsem?

Jsem trvale zaujat čajem, bylinami a neživou přírodou! 

Dovážím do Čech čaje a byliny z "Indočíny" - špičkové thajské čaje a byliny v bio kvalitě (Organic Thailand - thajské bio, USDA ORGANIC - bio USA) a příležitostně čaje a byliny vietnamské; pořádám čajové degustace a cestopisné pořady s čajem; podílím se na čajové vzdělávání zájemců o čaj v gastronomii..

bonsaj_suiseki_2011_merklin_3

Mnoho let se zajímám o čaj, byliny, čajovou kulturu a s tím spojené souvislosti. Uhranula mě Indočína a okolí. Objevuji pro sebe i pro vás nové čaje a byliny. Nezáleží mi příliš na tom, zda jsou drahé, levné, příliš známé až "profláklé" nebo naopak, zcela neznámé či zapomenuté, raritní a pro jiného třeba nezajímavé... Rád zkoumám život čaje (1). Zajímají mě nejširší kulturní souvislosti, jež čaj a byliny v sobě nesou, jež je provázejí a které jen tak nesdělují. Fascinuje mě ta-jemná duše čajů a bylin!

(1) jeho projevy, původ, pěstování, výroba/vznik, příprava a účinky, skladování prodej a podobně...

Jsem držitelem certifikátu absolvování tréninku korejského čajového obřadu, spoluprůkopníkem nové gastronomické odbornosti (tzv. teatender) a druhým certifikovaným lektorem vzdělávání o čaji v ČR při České barmanské asociaci (CBA, držitel certifikace teatender kurzů platné po celém světě v rámci IBA – International Bartender Association).

Nabízím:
dodávky thajských bylin a čajů
 v bio kvalitě
řízené čajové degustace a cestopisné pořady s čajem
přednášky zaměřené na trvale udržitelné zdraví (čaj, byliny, půsty, „magická sedmička“, motivace budoucími pocity)
vzdělávání zájemců o čaj (školství, gastronomie, soukromí zájemci)
průvodcovské služby tajemným světem geologie

Provozuji:
e-shop
 NepustilTea.cz (thajské čaje a byliny, vietnamské a ostatní čaje)
mini e-shopy Jiaogulan.cz (pětilistý ženšen, thajská Gynostemma, „bylina nesmrtelnosti“), BitterMelonTea.cz (hořký meloun / hořká okurka, thajská Momordica charantia), Gabaron.cz (čaj pro mozek, výkon a dobrou náladu), ThajskaMatcha.cz (čaj pro celkové zdraví), DobreCaje.cz (pro inspiraci, pohodu a lepší zdraví), VietnamskeCaje.cz (unikátní čaje a byliny z Indočíny), MoringaTea.cz (pro dobré zdraví čaj vypij a sněz)
čajovo-bylinný blog DegustaceCaju.cz
čajovo-bylinnou čítanku CajovaSkolka.cz
e-shop plný čajovo-bylinných ochutnávek OchutnejCaj.cz
weby, jež propojují zdánlivě nepropojitelné - čaj, byliny a „velmi živou“ neživou přírodu GeoVychazky.cz, GeologieAsska.cz

Již přes deset let píšu o čajích a bylinách do rodinného časopisu Ve hvězdách a blížím se absolutnímu počtu 100 článků :-), ... psal jsem i jinam (časopis Bonsaj a Čaj, časopis Bonsaje a japonské zahrady, Vimperské noviny, Stříbrský zpravodaj, Medium... ale to už odvál čas :-)...

sken_titulka_ve_hvezdach_upraveno

P1010070_cla_v_cas_ve_hvezdach

... a zajímá mě spousta jiných věcí: 

půstování druhu všelikého (standardní i přerušované půsty), přiměřeně pomalý i nepřiměřeně rychlý pohyb, zdravé dýchání, efektivní minimalismus, otužování, dobré - i zdravé - jídlo a pití, fotografování, literatura, muzika - jazz a klasika, angličtina, dobré výstavy a filmy ... a další (udržitelné flow, mindfulness a funkční životní styl založený na "magické sedmičce", "pomalém hoření" a "motivaci budoucími pocity" ...); čtu RESPEKT a poslouchám některá zajímavá rádia, nesleduji televizi a často chodím do přírody, zejména na kamení a za "geologií in situ"...

prezentace-na-volne-noze-1400x300

... můj profil na portálu "Na volné noze" :-)

zavislost

10. AŠSKÝ FOTOMARATON, 29. 4. 2019 (ačkoli jsem celkově skončil skoro na konci soutěžního pole, získal jsem 3. místo v kategorii "závislost")

vlci_maky_06

každý měsíc si udělám radost a uspořádám (zdarma a ve svém volném času) Ašskou čajovou pohodu, kde se zabýváme čajem, bylinami a kameny :-)...

ACP_na_sirku


DSC09399

P1010123

s některými čaji a bylinami jsem byl dokonce v televizi (v "SAMA DOMA" - 7. března 2016 - na téma "Proč pít zelený čaj matcha"), což byla zajímavá zkušenost :-)

sama_doma_7.3.16_900_01

fb_11.11.15


sber_cajovych_listku


P1010147


nektere_cesty_nejsou_bezpecne


P1010426

P1010246

VietnamskeCaje..cz_skvele_caje_a_byliny_z_Indpciny

plantaz

Geologii (technicky zaměřenou) jsem kdysi vystudoval a ledacos se mi aktuálně hodí při současném studiu přírodních poměrů Ašska/Smrčin a širšího okolí. Neživá příroda se prolíná čajovými degustacemi (Ašská čajová pohoda) a čajem i bylinami budou postiženy připravované akce (zejména geologické vycházky s čajem a bylinami).

P1010015

jdu_na_geovychazky

GeoVychazky.cz_sken_titulky

Postupně se rozrůstá web o geologii Ašska a okolí, jež se zabývá geologií, horninami a minerály Ašska a okolí (inspirováno dílem pana Emila Mottla, vydaném v roce 1932 - Geologie des Ascher Bezirkes - Geologie Ašského výběžku).

kameny_asska_a_okoli

GeologieAsska.cz_sken_titulky

Podílel jsme se na vzniku koster sedel výrobou dřevěných (3D) dílů (profi westernových - soutěžních i pracovních - sedel), máte-li koně a potřebujete opravdu funkční sedlo, neváhejte kontaktovat westernové sedlářství v Aši (Milan Nepustil) 

logo_westman         

výroba sedlových koster v provedení wood/fiberglass a wood/rawhide
produkce pracovních a soutěžních sedel pro špičkové jezdce v ČR i zahraničí
vývoz westernových sedel do celého světa... nejen do kolébky westernu - USA

viz VAQUEROSADDLES.com

12c596

P9050053

podzimni_setkani_merklin_8.9.12_12

POZOR!!!
Na prodej je jedinečná doména "teatender.cz"!
(pozn.: teatender je oficiální označení profese - odborníka na čaj - používané v gastronomii, viz CBA - CZECH TEATENDERS)


domena_teatender