Kalendář akcí (TEA)... (DobreCaje.cz)

PLÁN na rok 2022

Ašská čajová pohoda (degustace čajů, bylin + neživá příroda Ašska) se koná pravidelně (není-li výjimečně stanoveno jinak) vždy poslední čtvrtek v měsíci, v ašském muzeu - zámeček, od 18:00 hodin (doba trvání cca 2 hodiny)!

ACP_na_sirku

Další naplánované AČP

28. července 2022, 25. srpna 2022, 29. září 2022, 27. října 2022, 24. listopadu 2022 a předvánoční setkání - "Čajomilové sobě" - 22. prosince 2022.

Přijďte se inspirovat a užít klidu nad šálky skvělých čajů a bylin. Pojďte se přenést do časů před miliony a miliardami let, kdy vznikalo to, po čem denně šlapeme, co nás dalece přesahuje a co tu na 100% bude, až každý z nás - i lidstvo jako nepoučitelný celek -  zanikne. Máte jedinečnou možnost se něco nového dozvědět nejen o čaji - nejoblíbenějším nápoji světa ale i o "velmi živé" neživé přírodě Ašska. Zastavte se a prodlužte si život! Je totiž známo, že 

"Čas věnovaný pití čaje a pozorování neživé přírody se do života nezapočítává!"

(další informace viz Geologicke vycházky s čajem a bylinami)
(podívejte se na některé proběhlé degustace - Fotogalerie-vybrané akce (od roku 2007 po současnost)

P9210020_geo_vychazky_pismenkovy_pegmatit_hazlov_2021_09_19_b

Výhled na rok 2023

Ašská čajová pohoda (degustace čajů, bylin + neživá příroda Ašska) se koná pravidelně (není-li výjimečně stanoveno jinak) vždy poslední čtvrtek v měsíci, v ašském muzeu - zámeček, od 18:00 hodin (doba trvání cca 2 hodiny)!

Přednášky týkající se geologických témat (externí přednášející, program v přípravě)

Výhled na rok 2024 

Ašská čajová pohoda (degustace čajů, bylin + neživá příroda Ašska) se koná pravidelně (není-li výjimečně stanoveno jinak) vždy poslední čtvrtek v měsíci, v ašském muzeu - zámeček, od 18:00 hodin (doba trvání cca 2 hodiny)!
geologické vycházky 1. ročník (6 vycházek + přednáška) (www.GeoVychazky.cz)
xx. května 2024 - (sobota) - Aš a okolí - "1. geologická vycházka s čajem a bylinami"
xx. června 2024 - (sobota) - Aš a okolí - "2. geologická vycházka s čajem a bylinami"
xx. července 2024 - (sobota) - Aš a okolí - "3. geologická vycházka s čajem a bylinami"
xx. srpna 2024 - (sobota) - Aš a okolí - "4. geologická vycházka s čajem a bylinami"
xx. září 2024 - (sobota) - Aš a okolí - "5. geologická vycházka s čajem a bylinami"
xx. října 2024 - (sobota) - Aš a okolí - "6. geologická vycházka s čajem a bylinami"
xx. listopadu 2024 (?) - Muzeum Hasičárna - přednáška - "Geologie Ašska aneb kameny zdejší i cizí"

P1010893_asska_cajova_p

GeoVychazky jsou určeny pro kohokoliv, kdo je schopen turistické chůze i v terénu, tj. mimo běžné cesty. Budeme se převážně pohybovat v okolí Aše a případně na místa zahájení (či z míst ukončení) dopravovat místní dopravou (autobus, vlak). Za děti odpovídají rodiče! Navštěvované lokality jsou svým způsobem jedinečné, budeme si je podrobně prohlížet a v žádném případě je nebudeme devastovat či ničit!

Na cestu budete potřebovat čerstvou vodu na čaj + šálek či malý hrnek a oblíbený čaj (vařič a konvičku má na starosti pořadatel). Pokud si budete cestou sbírat přírodniny (tj. kameny apod.), vybavte se sáčky a novinami na zabalení vzorků. Bude se vám hodit i lehký batoh, obyčejné (střední) kladivo, lupa, tužka, fotoaparát / nabitý mobil a tvrdší papír na poznámky... Samozřejmostí je vhodné (ideálně turistické) oblečení. Zejména dobré boty a více vrstev svršků, může se hodit i deštník (vycházky se konají za každého počasí)! POZOR! Nikdo nesmí zapomenout svačinu (včetně pití) pro sebe a pro organizátora :-)! POHOV!

Hlubší teoretické podklady k vycházkám najde na stránkách věnujících se geologii a věcem souvisejícím - www.GeologieAsska.cz!

Kdo některé vycházky nestihne, bude mít šanci v dalších letech, kdy budou geovýpravy - s různými obměnami a dle zájmu veřejnosti - opakovány, zároveň bude občas i přednáška s tematikou velmi živé "neživé přírody" :-). Sledujte tento Kalendář akcí!

P1010013_geologie_asska

Pokud chcete absolvovat soukromou geovýpravu, jsem vám k dispozici - stačí se domluvit! Stejně tak, pokud máte zájem o veřejnou či soukromou čajovou degustaci (čaje + byliny apod.), degustaci čokolád (s čajem a bylinami), čajové vzdělávání s certifikátem nebo některou cestopisnou přednášku s čajem, bylinami a reáliemi, ozvěte se..., volných termínů rapidně ubývá!

poznámky:
pořádá (a spolupořádá):
Ing. Zdeněk Nepustil - tel.: 732 140 323, e-mail: info zavináč dobrecaje.cz
Mgr. Jana Kočišová - tel.: 354 525 195, e-mail: j.kocisova zavináč muzeum-as.cz
Ing. František Malý (minipřednášky - radioaktivita a vše kolem...)
příznivci Ašské čajové pohody a ašské neživé přírody

P1010009_zanrova_zuly_9

další informace:
web ašského muzea
web infocentra Aš

---

Chce-li kdokoliv k výše naplánovanému jakkoli užitečně přispět je vítán :-). Vhodná by byla účast profesionálního botanika... Kontaktujte mě!