Čistá přírodnina - čistý přírodní produkt

"za (čistou) přírodninu* lze považovat pouze látky pocházející přímo z přírody, které jsou bez přidané chemie, konzervantů, chemických chuťových a vonných látek, "přírodně identických látek" apod. a kromě běžného jednoduchého zpracování (sušení, vaření, pražení, pečení, fermentace atd.) nejsou jinak (zejména průmyslově) přepracovány...; za čistý přírodní produkt lze pak považovat pouze čistou přírodninu nebo směs čistých přírodnin, resp. výrobek z nich (přičemž nedochází k jejich přepracování); přírodniny obvykle dělíme na živé a neživé..."


Blendy NepustilTea.cz-original obsahují výhradně a pouze složky čistých přírodnin, tradičně zpracovaných mechanickým dělením, šetrným sušením a většinou v bio kvalitě. Kromě mé osobní orientace na ryzí přírodniny je důvodem bezproblémová jedlost "celého čajového blendu". Kompromisy dělat nehodlám!

P1080007_www.MoringaTea_caj_vypij_a_snez_b_01
obr.: blend Thajský kokosový sen (moringa list, kokos (přírodní a pražený), řepa červená)

P1010024_www.MoringaTea_caj_vypij_a_snez_b_021
obr.: blend Thajský kokosový sen - neobvykle červeno-hnědý nálev

Čím dál hlouběji se zajímáme o svůj jídelníček, více než v minulosti... Je to zejména kvůli trvale se zvyšujícímu množství chemických látek, konzervantů či barviv - i v běžné potravě. Díky chemikáliím se jídlo tváří vábněji a prodlužuje se jeho trvanlivost, ... zároveň klesá jeho kvalita a výživová hodnota! Chemie v potravinách a znečištěné životní prostředí nás obklopuje stále více. Hledáme proto co "nejpřírodnější produkty" **. Konzumní průmysl nám jde vstříc a nabízí obsáhlý sortiment speciální "zdravé" alternativy tradičních výrobků (slazených problematickými sladidly) a výživu pro vegany i vegetariány, jež byla ještě víc průmyslově přepracována a jejich prapůvodní "přírodnost" zcela zničena (... sójový salám je přeci úplná hovadina! :-)

Podobné je to ve světě blendů čajů. Výrobci jsou schopni smíchat cokoliv, dokonce černý čaj se zeleným a produktům vytvořit takový "marketing", že se zákazníci mohou nakupováním strhnout. S kvalitou a zejména přidávanými průmyslově vyrobenými ingrediencemi (aromata, chuťové regulátory apod.) si hlavu (výrobci ani zákazníci) nelámou.

* přírodnina = vše, co příroda vytvořila bez pomoci člověka, tj. jde o označení pro hmotnou část přírody jak živou, tak neživou; přírodniny jsou vědecky zkoumány; k živým přírodninám se řadí například zvířata, rostliny či houby - dělí se do řádů, druhů, rodů, říší a tříd (systematické dělení živých přírodnin zavedl přírodovědec Carl Linné, který druhy i pojmenoval); neživé přírodniny jsou minerály, horniny, voda, vzduch apod., tj.vše co se nemnoží, nevyžaduje výživu, neroste, nedýchá a nevykazuje žádnou ze známek života (vše co na Zemi vzniklo před vznikem života)
** například zralé jablko konzumované bezprostředně po utržení ze stromu atd.