NAVRCHOLU.cz
právě se nacházíte na stránce: index - čajová školka - Thajský jiaogulan 1

Thajský JIAOGULAN je osvědčeným elixírem dlouhověkosti a zdraví

Jiaogulan (lat. Gynostemma pentaphyllum) označovaný též jmény „pětilistý ženšen“, „bylina nesmrtelnosti“, Amachazuru, Xiancao aj., je ve východní medicíně známý několik století. Jako divoká bylina roste v některých horských oblastech Thajska, Číny, Korei, Japonska a Indie. První písemná zmínka pochází z Číny a poprvé byl podrobně popsán a vyobrazen v roce 1578. Do kategorie adaptogenů byl zařazen teprve před několika desetiletími. V Jiaogulanu je identifikován čtyřnásobně vyšší obsah účinných látek (především saponinů) než má kořen ženšenu! Dále obsahuje velké množství synergicky působících bioaktivních látek jako jsou flavonoidy, polysacharidy, aminokyseliny, vitamíny, minerály a stopové prvky.

Jiaogulan má „schopnosti adaptogenní i antioxidační“ a je tak svým způsobem výjimečný. Publikované vědecké práce uvádějí prokázaný pozitivní vliv Jiaogulanu na lidský organismus v následujících oblastech:

 • reguluje krevní tlak (nízký zvyšuje, vysoký snižuje)
 • příznivě působí na ochranu jater před toxickými látkami (antitoxické působení)
 • podporuje imunitu a odolnost těla vůči stresu, zvyšuje výkonnost, vytrvalost a sílu
 • působí pozitivně na vylučovací systém (močové cesty, močový měchýř, ledviny)
 • reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi
 • ovlivňuje pozitivně psychickou rovnováhu a působí proti nespavosti
 • příznivě působí na celý kardiovaskulární systém a zejména srdce
 • působí jako velmi silný vnitrobuněčný antioxidant a napomáhá dlouhověkosti
 • velmi vhodný po chemoterapii a radioterapii (i jako prevence rakovinového bujení)
 • pomáhá doplňovat fyzickou i psychickou energii (bez pozdější vyčerpanosti)
 • podporuje dýchací ústrojí, snižuje horečku
 • zlepšuje funkci pohlavních orgánů a příznivě působí na ženské reprodukční orgány
 • vhodný při léčbě diabetiků, pacientů s hepatitidou B a chronickou bronchitidou
 • aktivuje všechny druhy metabolismu (bílkovin, tuků a uhlohydrátů) a přispívá tak k redukci nadváhy (a udržení optimální váhy)

Příprava a pití Jiaogulanu poskytuje obdobné zážitky jako konzumace nejkvalitnějších zelených čajů. Nálev připravíme tak, že luhujeme 1g suchého listu (cca jedna čajová lžička) v 250 ml horké vody po dobu 3-5 minut, dle chuti. Již tříminutový nálev je nebývale silný a aromatický. Typická sladká dochuť („aftertaste“) svou nevtíravou plností okouzlí každého a podobně jako u vína vybízí k dalšímu doušku.

V severním Thajsku se lze setkat s různou přípravou Jiaogulanu. Nejběžnější je luhováním horkou vodou nebo krátké povaření. Velmi populární je pití nálevu vychlazeného v lednici a podávaného ve sklenici s kostkami ledu. Pro opravdové vychutnání síly Jiaogulanu se doporučuje nálev připravený povařením (1-3 minuty) vlít do termosky i s listy a pak popíjet. Milovníci čaje si mohou dopřát přípravu tradiční čínskou metodou „Kung Fu Cha“ v malé skleněné konvičce (cca 200 ml), kdy se použijí alespoň dvě čajové lžičky suchého listu. První nálev sléváme cca po 15–30 sekundách luhování, další po minutě i delší době (podle chuti). Obvykle připravujeme tři i více nálevů.

Originální thajský JIAOGULAN bylinný čaj z pětilistého ženšenu ® - doplněk stravy importují a dodávají DOBRÉ ČAJE pro inspiraci, pohodu a lepší zdraví ®, další informace naleznete na webových stránkách www.jiaogulan.cz

Čaj objednávejte
písemně na adrese: Ing. Zdeněk Nepustil, Mírová 1386, 349 01 Stříbro
e-mailem: info@dobrecaje.cz
výběrem zboží v e-shopu: www.e-prodavac.cz/jiaogulan
telefonicky: 732 140 323

právě se nacházíte na stránce: index - čajová školka - Thajský jiaogulan 1
DOBRÉ ČAJE
pro inspiraci, pohodu a lepší zdraví ®

 

GLOSÁŘ

zpět do glosáře

Je, bylo a bude (novinky)
Všechna práva vyhrazena © DOBRÉ ČAJE pro inspiraci, pohodu a lepší zdraví ®, založeno 2005, webdesign DOBRÉ ČAJE 2011
Poslední aktualizace 1.1.2011

MĚJTE STÁLOU STOPROCENTNÍ KONTROLU NAD STRESEM***ZBAVTE SE NAPĚTÍ***ZÍSKEJTE VÍCE ENERGIE***ZVYŠTE SVOU VYTRVALOST***VYTVOŘTE SI POHODU, KLID A PROŽIJTE SPOUSTU INSPIRATIVNÍCH CHVIL***POSILUJTE TRVALE SVOU IMUNITU I ODOLNOST***VĚDOMĚ PRACUJTE NA PREVENCI NEJHORŠÍCH CHOROB, KTERÉ VÁS MOHOU ZASKOČIT (RAKOVINA, MRTVICE, INFARKT MYOKARDU)***POZITIVNĚ OVLIVŇUJTE FUNGOVÁNÍ CELÉHO SVÉHO TĚLA***ZLEPŠETE SI CELKOVÉ ZDRAVÍ***PRODLUŽTE SI ŽIVOT